Наш суперник - "Динамо" (Київ)

У неділю "Чорноморець" у рамках 11 туру VBET Ліги зіграє в Одесі з "Динамо" (Київ). Гра розпочнеться о 15-00 та пройде без глядачів.

«Динамо» — учасник усіх чемпіонатів СРСР та України, жодного разу не залишало вищу лігу. 13 разів кияни вигравали радянський чемпіонат, перемагали у 16 українських першостях. Дев'ять разів клуб ставав володарем Кубка СРСР, виграв 13 фіналів Кубка України. У дев'яти випадках був найкращим у матчі за Суперкубок України. Двічі «Динамо» завойовувало Кубок володарів кубків Європи, одного разу Суперкубок УЄФА. Два представники біло-блакитної дружини визнавалися найкращими футболістами Європи: Олег Блохін (1975) та Ігор Бєланов (1986).

Починаючи з 1992 року, столичну команду очолювали: Анатолій Пузач, Михайло Фоменко, Йожеф Сабо, Володимир Онищенко, Микола Павлов, Валерій Лобановський, Олексій Михайличенко, Леонід Буряк, Анатолій Дем'яненко, Олег Лужний, Юрій Сьомін, Валерій Газзаєв, Олег Блохін, Сергій Ребров Олександр Хацкевич. З 23 липня 2020 року головним тренером "Динамо" є Мірча Луческу.

У сезоні-20/21 «Динамо» перевершило свого головного опонента «Шахтар» на всіх фронтах: у Суперкубку України (3:1), у чемпіонаті країни (випередивши «гірників» на 11 очок) та у Кубку України. У Лізі чемпіонів «Динамо» посіло 3 місце у групі, а в Лізі Європи дійшло до 1/8 фіналу, де поступилося іспанському «Вільярреалу» (0:2, 0:2).

Минулий сезон вийшов менш успішним. У недограному чемпіонаті динамівці стали другими, пропустивши вперед донецький клуб, якому програли і матч за Суперкубок України. У Лізі чемпіонів «біло-блакитні» посіли останнє місце у групі, де їхніми суперниками були «Баварія», «Бенфіка» та «Барселона».

Перед поточним сезоном «Динамо» втратило більшість своїх легіонерів і поки що особливими  досягненнями похвалитися не може. Єврокубкової весни кияни не матимуть. У кваліфікації Ліги чемпіонів динамівці пройшли "Фенербахче" (0:0, 2:1) та "Штурм" (1:0, 2:1), але поступилися в раунді плей-офф "Бенфіці" (0:2, 0:3). Груповий етап Ліги Європи також приніс розчарування: у шести матчах вдалося набрати лише одне очко (3:3 із кіпрським АЕКом). І в чемпіонаті України справи поки що складаються не кращим чином: у восьми матчах три поразки («Дніпро-1» - 0:3, «Зоря» - 2:3, «Шахтар» - 1:3), одна нічия («Ворскла» - 1 :1), чотири перемоги (ФК «Львів» – 1:0, ФК «Минай» – 1:0, «Рух» – 3:0, «Кривбас» – 3:1) та лише дев'яте на сьогоднішній день місце у турнірній таблиці.

Мірча Луческу пов'язує відсутність успіхів з тим, що футболісти його команди довгий час вели фактично кочовий спосіб життя, мандруючи європейськими країнами, зрідка заїжджаючи на Західну Україну та в Київ, щоб зіграти матчі внутрішнього чемпіонату. У гравців майже не залишалося часу для тренувань, не говорячи вже про те, що вони надовго були відірвані від дому.

Історія протистояння «Чорноморця» та «Динамо» за радянських часів налічує 50 матчів чемпіонату, з яких 11 виграли одесити. Кияни були сильнішими у 26 зустрічах. В українській першості на рахунку динамівців 36 перемог. П'ять поєдинків із 49 зумів виграти «Чорноморець». Востаннє команди зустрічалися 19 листопада 2021 року у Києві, «Динамо» перемогло 6:1.